Psal se osmadvacátý březen roku 2011, bylo zhruba půl druhé ráno a mě už čekalo jen jedno: nakrmit šneky a další zvířenu, celkem to dělalo asi deset terárek, a měl jsem jít spát. Když tu najednou jsem v jednom z větších terárek viděl malinkatého šnečka a hned vedle jich lezlo ze země hned několik.
Achatina achatina
Tento druh je jedinečný. Němci jej přezdívají jako "tygří šnek" díky jeho oranžové ulitě s černými pruhy. Jeho výjimečnost ale spočívá v něčem úplně jiném - je to největší suchozemský šnek světa. A tak u malinkatých čerstvě vylíhlých šnečků hrozí jen jedno; rodiče je mohou rozjezdit a může být po úspěchu. Musí tedy ven, do malého boxu na mláďata.
Unikát to není ani tak v tom, že jde o největšího šneka světa, ale spíše o to, že velmi dlouho dospívá (v tomto případě to trvalo dva roky), mláďat bývá málo (zde necelá dvacítka) a samotný chov je jeden z těch náročnějších. Ne nadarmo jsou právě u tohoto druhu pořizovací ceny jedny z nejvyšších.
Novopečení rodiče |
3 komentáře:
Gratuluji ke šnečkům. Už mají jména?:-P
Mno, asi tak... pokud nějací přežijí, ponesou všichni své jedinečné jméno Achatina achatina ;o) Oni se sice zpravidla nějak od sebe odlišit dají, alespoň dospělci, ale tolik jmen bych měl jo problém vymyslet, když už je problém s jinými méně početnými živočichy ;o)
Okomentovat